+420 603 481 556
 • Pražské túry

Description

Projedete se v trabantu po Praze tak, jak jste Prahu v životě neviděli! Zažijete adrenalin, budou vám vstávat chlupy na krku a hlavně si užijete skutečného veterána z časů soudruhů a komoušů.

Jak komunismus ničil individualismus, každý trabant je jiný. Přežily komunistickou éru a dožily se kapitalismu, trabanty Martiny jsou výjimečné, protože je vzkřísila zpátky k životu a vdechla jim smysl. Jsou kouskem žijící historie a symbolizují to, co bylo původní dobrou myšlenkou komunismu.

Místo vyzvednutí je dle domluvy, Praha 1 a Praha 5 je bez příplatku. Projedete se Chotkovými sady, nad Pražským hradem, pojedeme až mezi Strahovské Stadiony. Tam si popovídáme o Spartakiádě. Na velkém parkovacím místě budete mít možnost po podepsání deklarační formy vyzkoušet si sami řízení trabantu.

Vezmeme vás na vyhlídku ze Strahovského kláštera a na jednu vodku nebo malé pivko do legendární hospody U Černého vola.

Maximální počet do jednoho trabantu jsou tři lidi. K dispozici máme momentálně dvě auta. Využijte jedinečnou situaci a covidovou slevu!

Cena: 1 980 CZK/79 EUR za jízdu
Délka túry: 75 minut

Got questions or special requirements?

Contact us anytime, we're happy to help and organize the best experience for you!
E-mail: info@artofyourtravel.com
Phone (WhatsApp): +420 603 481 556
Skype: artofyourtravel


Book this tour:

+
-

No. of People 1

TripAdvisor Reviews

 •   Martina gregorcova made our weekend. We were in prague for 4 nights and it wouldn't have been as good without her showing us around and organising activities. 5 star!!

  thumb Liam C
  6/26/2018

    Martina knows how to throw a good stag weekend, we had 4 activities booked with her over the weekend and all went better than we could have imagined , she went above and beyond all weekend and was happy to answer any questions we had...More

  thumb Dan F
  6/25/2018
 •   I would like to thank Martina once again for making our trip a success. We had great fun, flawless organisation and your guidance & support throughout was amazing.

  thumb JamesAbela
  5/10/2018

    Martina definitely knows how to take care of a stag weekend. We had an activity booked 3 days in a row and all went better than planned. Great value definitely highly recommended!

  thumb J D
  5/01/2018

Recommended for you

Featured

Mountains Tree Top Walk and Off-road Scooters

Featured

Rafting in Sázava River

Featured

Wild Ride in Trabant 601


Callback
close slider
Got questions? We'll call you back!

Send us your phone number and we will shortly call you back.


By sending the Callback form, you agree with processing your personal data. This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.